Хай буде світло! Гарантом енергетичної безпеки нашого підприємства, його безперебійного енергопостачання є відділ насосних станцій, енергозбереження та зв’язку.

Зі шкільної програми: електрика - це сукупність явищ, у яких виявляється існування, рух і взаємодія заряджених часток" . А «електрик» - професія, яка базується на використанні цих явищ. Поява її у світі має свою передісторію.

Галопом по Європам
Перші згадки про здатність янтарю, потертого об вовну, притягати до себе легкі предмети, не стикаючись з ними, з’явились ще в VI столітті до н.е. в працях грецького філософа Фалеса Мілетського. Однак закон взаємодії заряджених тіл, яким пояснювалось це явище, був установлений французьким вченим Шарлем Кулоном лише у XVIII столітті. У 1880 році французький фізик М. Депре заявив про можливість передачі електроенергії по дротах. Він же побудував першу лінію електропередачі. У 1883 році М. Фарадей відкрив електромагнітну індукцію - явище, що лягло в основу електротехніки. Він же ввів поняття електричного і магнітного полів. Томас Едісон (1847-1931р.р.), що є автором приблизно 1000 винаходів в області електротехніки, удосконалив лампу накалювання, побудував першу у світі електростанцію суспільного користування (1882р.). До кінця XIX ст. людство стояло на порозі тотальної електрифікації. Працівники з обслуговування "люстричества" , як називали тоді електрику, були на вагу золота.

Роки минули – досягненнями в області електрики, енергетики нікого вже не здивуєш, а от ця професія, яка тепер має безліч спеціальностей, досі залишається шанованою. Вона передбачає відмінні знання, величезну відповідальність, підвищений ризик, бо з електроенергією не жартують. Уважність, пильність, сприйняття багатьох речей на дотик, слух, зір, вміння під час роботи постійно координувати увагу, зосереджуватися, бути точним у рухах - ці риси притаманні кожному спеціалісту-практику.

Саме такі фахівці працюють у відділі насосних станцій, енергозбереження та зв’язку в управлінні Північно-Кримського каналу. Спеціалісти відділу розраховують кількість енергоресурсів, необхідних для нашого підприємства. Укладають договори на постачання електроенергії з чотирма районними підприємствами енергозбуту та трьома з природного газу в Херсонській області. Укладаються договори на технічне обслуговування, ремонт обладнання, приймаються рішення про технічне переобладнання та модернізацію існуючих систем енергозабезпечення. У відповідності з цим рішенням готуються заявки на придбання необхідного обладнання, матеріалів, запасних частин.

Керівництво управління, відділ насосних станцій і зв’язку, незважаючи на вкрай важкі фінансові умови, прикладають багато зусиль для відновлення надійності устаткування та електрообладнання на гідроспорудах каналу.

1 2
3 4

Завдяки наполегливості і високому професіоналізму працівників служби за останні роки був виконаний великий об’єм робіт з поточного ремонту електрообладнання та освітлювальної мережі. Реконструйовані діючі застарілі та неефективні системи електропостачання, виконується відновлення та монтаж електрошаф управління засувками на гідроспорудах каналу, автоматики для їх захисту, освітлення як зовнішнього, так і внутрішнього, ремонт силових трансформаторів. Планується ремонт та реконструкція дренажних насосних станцій.

5 6 7 8

Для подальшої безпечної та безаварійної роботи механізмів в баштах Головної споруди виконується реконструкція системи електропостачання з використанням сучасних матеріалів, світлодіодних світильників, що забезпечить економію енергоресурсів. На Головній споруді функціонує комплекс сонячних панелей загальною потужністю 1,35 кВт із застосуванням АВР (аварійне ввімкнення резерву) від декількох незалежних джерел. Дане впровадження допоможе забезпечити короткочасну роботу диспетчера до включення аварійного джерела в основній мережі електропостачання.

9 10 11

Закінчена реконструкція електрозабезпечення з повною заміною електроосвітлювальної та електросилової арматури в кабінеті служби охорони праці, комутаторного вузла зв’язку.

На пікеті 318 Перекопського каналу працівниками відділу змонтована сонячна електростанція потужністю 0,6 кВт та встановлена освітлювальна апаратура на основі світлодіодних прожекторів в 20 Вт та ламп потужністю до 10 Вт з можливою модернізацією та збільшенням потужності. 

12 13 14

Багато ще роботи попереду у спеціалістів відділу, адже у нашого каналу та у гідроспоруд, розташованих на ньому, поважний вік, і вони потребують підвищеної уваги, відповідального відношення, знань і вмінь наших фахівців, в руках яких енергетична безпека нашого підприємства, його безперебійне енергопостачання.

16 17