Головна споруда Північно-Кримського каналу розташована на лівому березі Каховського водосховища в 1.6 км від греблі Каховської ГЕС і входить до складу Каховського гідровузла. Пропуск води з водосховища в канал здійснюється через водозливи, які представлені двома секторними затворами з шириною порога по 20 метрів і вагою 114 т кожен. Проектна пропускна здатність 290 м3/с. Максимальне занурення затворів становить 486 см. Пропуск витрат здійснюється через гребінь затвора при опусканні його в нішу, розташовану нижче порога споруди.

На аварійний випадок і ремонтний період головна споруда обладнана шандорами, якими перекриваються камери водозливів з верхнього і нижнього б’єфів. Підняття і опускання шандор проводиться козловими кранами КК-5. Управління затворів здійснюється чотирма лебідками вантажопідйомністю по 200 т.

Зрозуміло, що така потужна споруда, потребує особливої уваги експлуатаційників, особливо її металеві складники, які дуже схильні до корозії. Тому піскоструминна обробка та фарбування секторних затворів, шандор і других металевих частин є обов’язковою в ході підготовчо-ремонтних робіт.

1 2
3 4

Не залишаються без уваги і приміщення на Головній споруді. Ведуться внутрішні оздоблювальні роботи в диспетчерському пункті. Шпаклювання поверхонь стін, заміна дверей, освітлювальних приладів, підшивка стелі пластиковими панелями.

5 6