Перегороджуюча споруда №1 готова до роботи у поливному сезоні 2018 року

Перегороджуюча споруда №1 нині являє собою чотирьохпрольотний шлюз 4х12 м з 4 сегментними затворами розміром 6,0х12,0м. Довжина споруди 42 м. Пропускна спроможність споруди при проектних горизонтах збільшилася до 296 м3/с.

Галопом по Європам
Однією з найпотужніших споруд гідротехнічного комплексу Північно-Кримського каналу є перегороджуюча споруда №1 на ПК 778+25, що була введена в експлуатацію в 1963 році в ході будівництва першої черги магістрального каналу. Споруда являла собою двопрольотний шлюз докової конструкції 2х12 м. з двома сегментними затворами. Для їх підйому передбачені підйомні механізми з електроприводом, а у випадку відсутності електроенергії підйомний механізм має ручний привід. В нижньому б’єфі споруди установлений монорельс і пази для шандорів, які використовуються при ремонті основних затворів. Споруда виконана з монолітного залізобетону. Підвідна ділянка каналу єдналася зі спорудою за типом зворотних вертикальних стінок. Ширина по дну каналу становила 31.8 м.
У 1988 році згідно з Проектом будівництва ІІІ черги Північно-Кримського каналу була проведена реконструкція перегороджуючої споруди №1 з установленням на ній двох додаткових затворів та розширенням підвідного та відвідного каналів. Ширина по дну була збільшена до 45 м.

На даний час водорозподіл за перегороджуючою спорудою №1 забезпечує експлуатація двох затворів (старих), які витримують колосальне навантаження, утримуючи воду першого відсіку об’ємом понад 30 млн. м3. Тому спеціалістами управління постійно проводяться поточні роботи для підтримання споруди в робочому стані.

Обов’язковими є щорічні роботи по зберіганню металевих частин гідроспоруди від корозії. Для того, щоб зараз гідроспоруда хизувалася своїми чистими пофарбованими затворами, передусім були виконані очистка поверхонь затворів від мушлі та їх грунтування. Фарбування виконувалось двокомпонентним епоксидним товстошаровим покриттям Interseal 670HS.

1 2 3

Підготовлені до поливного сезону і інші гідротехнічні споруди: розподільники міжгосподарські РМ-1 та РМ-2; аварійний скид АС-1.

4 5
6