Напередодні Всесвітнього Дня музеїв учням старших класів Олешківської та Горностаївської шкіл гостинно відчинив двері музей-галерея управління Північно-Кримського каналу. Про історію будівництва та експлуатації одного з найбільших Європі гідротехнічних комплексів розказав гостям Скляров Володимир Григорович, який опікується нашим музеєм. Екскурсія продовжилась на Головній споруді Управління Північно-Кримського каналу, яка відповідно до Наказу Міністерства культури України № 604 від 04 липня 2013 року занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка науки і техніки, архітектури (охоронний № 112/3-Хр).

Будь-який музей є пам'ять про століття …     

Т.Сальникова

Майже кожна річ зберігає в собі духовність людини, її думки і красу, майстерність. Але є речі, долі яких склалися особливо щасливо. Вони належать усім – всьому  народу, всьому людству. Вони - наша пам'ять, культура, історія. І тому ми зберігаємо і знайомимося з ними  в музеях. Тут річ перетворюється на музейний предмет, пам'ятник і знаходить своє місце в музейній експозиції. Музей - це цілий світ,  це пам'ять про доробок старших поколінь, це розумний наставник підростаючого  покоління. 

Галопом по Європам
Головний акцент цьогорічного Дня музеїв — «Музеї в мережі», — повідомляє «Музейний простір», з посиланням на Міжнародну раду музеїв ICOM.
Завдяки технологіям, аудиторія музею сьогодні є значно ширшою за ту, яка переступає поріг музею, а відвідувачами чи користувачами музейних послуг є й ті, хто на відстані користається оцифрованими колекціями, мультимедійними додатками і ділиться своїми враженнями у соціальних мережах. З кожним роком ця мережа, цей набір інструментів стають все більш складними, різноманітними і інтегрованими. Музеї в сучасному світі не можуть жити поза ними – вони є її повноцінними користувачами та дійовими особами.

І хай експонати нашого музею не оцифровані, хай він не може зрівнятися з всесвітньовідомими храмами пам’яток, але з якою любов’ю і теплом він створювався. Безліч фотографій покинули сімейні альбоми і оселилися на стендах музею, в добірках інформаційного матеріалу можна найти багато цікавих фактів про будівництво та роботу каналу, про надзвичайні моменти його буття, про самовіддану працю людей, для яких Північно-Кримський канал був самим життям. Усіх, хто доклав рук до створення цього куточка пам’яті, ми сьогодні вітаємо зі святом. Здоров’я, щастя, мирного неба, пошани та добробуту Вам!

1 2

3