Розподілом води в каналі займається диспетчерська служба управління. Вона зобов'язана протягом зрошувального сезону забезпечувати по Головній споруді витрату, що буде підтримувати робочі рівні води в каналі, при яких всі самопливні виділи працюватимуть в оптимальному режимі, але при цьому діяти в рамках Проекту експлуатації Північно-Кримського каналу.

Галопом по Європам
Найхарактернішою ознакою будь-якої річки є безперервний рух води від витоку до гирла, яке називають течією. Причина течії полягає в ухилі русла, за яким, підкоряючись силі тяжіння, вода рухається з більшою або меншою швидкістю.
Ухил русла визначається відношенням різниці висот двох пунктів (або витоку і гирла) до довжини ділянки, розташованої між цими пунктами.
Для отримання уявлення про профілі русла необхідно провести заміри глибин річки. Проміри на малих річках зазвичай проводяться з містків. На річках, що досягають 100-300 м ширини, при швидкості течії не більше 1,5 м в сек., проміри можна проводити з човна по тросу, протягненому з одного берега на інший. Трос повинен бути туго натягнутий. При ширині русла понад 100 м необхідно в середині річки ставити на якорі човен для підтримки троса.
Живим перерізом русла називають поперечний перетин, заповнений водою. Кількість води, що протікає через даний живий перетин в секунду, ми називаємо витратою. Кількість же води, що протікає через даний живий перетин протягом більш довгого періоду, називають стоком.
Північно-Кримський канал по своїй суті ріка, хоча і створена руками людини, тому при його експлуатації використовуються такі ж методи гідрологічних розрахунків та способи вимірів.

Об’єм води, що подається з Північно-Кримського каналу в розподільчі канали управлінь водного господарства, залежить від швидкості та площі живого перетину.

В останній час виникають проблеми з забезпеченням водокористувачів Скадовського та Приморського управлінь водного господарства. Це може бути пов’язане зі зміною проектних параметрів русла міжгосподарських систем в результаті замулення, заростання очеретом та водоростями, тому зменшується швидкість течії, пропускна спроможність русла, а відповідно і об’єм води, що подається.

Для з’ясування причин проблеми 13 червня спеціалісти відділу водокористування та Скадовського управління водного господарства провели чергові спільні виміри з метою визначення швидкості течії. Результати вимірювань обробляються.

1 3 2