Конституція - основний закон держави. Як правило, це єдиний правовий акт або система таких актів, за допомогою яких безпосередньо народ або органи держави, що виступають від його імені, встановлюють основні принципи устрою суспільства і держави, визначають статус державної влади і місцевого самоврядування, закріплюють права і свободи людини і громадянина. Конституція України, яка була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року, проголосила, що найвищою соціальною цінністю в Україні є людина, і держава відповідає перед людиною за свою діяльність, роботу державних органів і посадових осіб.

Історія конституції

Стародавній світ
Прообразами сучасних конституцій можна вважати установчі закони, що встановлювалися в давньогрецьких полісах, з яких найбільш відомі закони Солона і Клісфена в Афінах. У Римі в ролі такого законодавця виступив цар Сервій Туллій. Конституційний характер в Спарті носила «Велика ретра» (постанова), що свідчила: Нехай народ буде розділений на філи і Оби, нехай в герусию входить разом з царями 30 чоловік, а народ час від часу збирається біля річки Еврота на зібрання. Там хай народу пропонують рішення, які він може прийняти або відхилити. У народу нехай буде вища влада і сила.

Середньовіччя
Однією з найстаріших і нині діючих конституцій світу є основний закон Сан-Марино, який був прийнятий ще в 1600 році, при тому що базувався цей закон на міському статуті, прийнятому ще в 1300 році. Сан-Марино - одна з найменших держав у світі. Знаходиться в Південній Європі, з усіх боків оточена територією Італії. У своїх нинішніх кордонах Сан-Марино - найстаріша держава Європи. Назва походить від імені християнського святого, який, згідно легенди, заснував державу.

Новий час
Першою конституцією в сучасному розумінні цього поняття, - тобто документ, що описує і встановлює поділ влади і компетенцію кожної з них, - є Конституція США, ратифікована штатом Делавер 7 грудня 1787 року. До перших писаних конституцій на Європейському континенті також відносять Конституцію Речі Посполитої (схвалену 3 травня 1791 року) і Конституцію Франції (прийнята 3 вересня 1791 року). Обидві конституції проіснували недовго, в Польщі - через остаточне розділ країни, у Франції - через розвиток революції.

27 червня в Управлінні Північно-Кримського каналу відбувся мітинг присвячений дню Конституції України.1

Делегація працівників управління Північно-Кримського каналу прийняла участь в урочистостях з нагоди відзначення Дня Конституції України у м. Нова Каховка.

З 22-річницею конституції України всіх присутніх привітав міський голова Коваленко В.І. Також у цей день відбувся прем’єрний показ фільму «Нова Каховка: зачаровує, квітує та єднає…», який просто захоплює своєю історією із самого заснування міста та людей які будували та прославляли це місто.

2 3