Договір між управлінням Північно-Кримського каналу та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничим підприємством «Водомер» передбачає виготовлення Робочого проекту «Капітальний ремонт (модернізація) системи водообліку на Головній споруді Північно-Кримського каналу», що розташована у м.Нова Каховка, м.Таврійськ Херсонської обл.

30 липня відбулася зустріч-нарада представника проектантів головного спеціаліста Шулікова О.С. зі спеціалістами управління Машковцевим О.П. та Ярушеним А.О., які опікуються устаткуванням та роботою системи водообліку на магістральному каналі.

Треба сказати, що роботи по автоматизації системи управління технологічним процесом велися ще з 80-90-х років минулого століття.
Згідно з наказом Мінводгоспу СРСР №416 від 31.11.1982 р. " Про подальший розвиток автоматизації галузі і використанні мікропроцесорної техніки" у число першочергових об'єктів автоматизації був включений Північно-Кримський канал. Наказом №41 від 27.01.1984 р. функції замовника і генпідрядника по створенню основних зразків автоматизованої системи в зоні ПКК покладено на об'єднання "СОЮЗВОДСИСТЕМАВТОМАТИКА", яке затвердило завдання на проектування розроблювачу проекту науково-дослідному проектному інституту "Нефтехимавтомат" (м.Сумгаіт). Надалі роботи продовжувалися Кримським технологічним центром «Автоматизація та метрологія» (КТЦ) та Херсонським спеціалізованим монтажно-наладочним управлінням(ХСМНУ).
У період з 1980 -1984 р. у новому диспетчерському пункті на Головній споруді був установлений обчислювальний комплекс М-6000, змонтована мнемосхема магістрального каналу. Фахівцями КТЦ було розроблено програмне забезпечення рішення задач по управлінню технологічним процесом водорозподілу на магістральному каналі. З 1988 року в експлуатацію був введений новий обчислювальний комплекс СМ-1420, який з розвитком нових технологій замінився мережею персональних комп'ютерів, програмне забезпечення яких вирішує всі необхідні питання.

Зустріч завершилася оглядом гідротехнічних споруд та безпосередньо каналу, який провела начальник відділу водокористування та використання водних ресурсів управління Тарапун Н.М.

 

4 3 
 6  7

Фото  з архіву (мнемосхема магістрального каналу, обчислювальний комплекс М-6000.

1  2