uvaga

Управління Північно-Кримського каналу звертається до жителів Херсонщини з метою привернути увагу до актуальної проблеми, що турбує нас в останні роки.

На превеликий  жаль, останнім часом, в лісових насадженнях Північно-Кримського каналу трапляються чисельні випадки несанкціонованої рубки деревини. Обурює те, що колектив управління в таких  складних економічних та технічних умовах докладає значних зусиль, аби забезпечити водою  мешканців. В свою чергу мешканці населених пунктів, що розташовані поблизу магістрального каналу, завдають невиправної шкоди – джерелу їх достатку. Знищуючи  захисні лісосмуги, прирікають  своїх нащадків на життя в «пустелі».

Лісові насадження вздовж каналу є зоною суворого санітарного режиму, відносяться до категорії захисних лісів першої групи. Розумне лісокористування чітко визначає норми і способи вилучення деревини, при яких ліс не буде втрачати своїх чудових властивостей і функцій. В основі сталого лісокористування лежить принцип вибіркової санітарної рубки, при якій акуратно спилюють і вивозяться сухі дерева. Для лісу це практично непомітно, тим більше що утворюються  прогалини, які швидко заповнюються підростаючим молодняком. Дерева постійно ростуть, і років через 10-15 ліс знову можна буде пройти вибірковою рубкою. 

На сьогодні темпи знищення лісових культур перевищують темпи відновлення. І скоро  "лисими" стануть нині ще захищені від суховіїв та пилових бурь   території.
Обурює те, що рубають не тільки  малозабезпечені мешканці, але і "бізнесмени" (а по-простому - злодії) заготовляють деревину на продаж.
Звертаємось  до кожного свідомого  громадянина!

Пам’ятайте, зелені насадження, ліс - це наше здоров'я, це здорове  майбутнє наших дітей та онуків. Не будьте байдужими. Не проходьте мимо! Якщо не можете  зупинити браконьєрів самі, зверніться до інших!

При виявленні фактів самовільних рубок просимо Вас своєчасно інформувати управління за  моб.телефоном: 0504941216 водний диспетчер (цілодобово).

З повагою, Адміністрація управління Північно-Кримського каналу 

2401a2401b

2401c2401d