Згідно з проектом експлуатації Північно-Кримського каналу в зоні відчудження в межах Херсонської області знаходиться 537 га лісових насаджень, які виконують надзвичайно важливі екологічні функції: водоохоронні, захисні та реакреаційні. На протязі останнього часу почастішали незаконні масові вирубки лісових насаджень (акації, береста, тополя).
Зважаючі на масштаби, які набула ця проблема управління Північно-Кримського каналу звернулося до Державної екологічної інспекції у Херсонській області з проханням про направлення Державного інспектора для проведення спільних рейдів по виявленню фактів незаконного знищення лісових насаджень на території (Каховського, Олешківського, Скадовського, Чаплинського та Каланчакського районів).

Державна екологічна інспекція у Херсонській області розглянувши прохання, надала кандидатуру – головного спеціаліста відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу Трунова Сергія Івановича.
У період з вересня 2016 року по березень 2017 року в санітарній зоні лісових насаджень Північно-Кримського каналу були здійснені спільні рейди начальника 1-го відділення Жайворона В.Д., начальника підрозділу охорони Садового П.Є. та Державного інспектора охорони навколишнього природного середовища Херсонської області Трунова С.І. по виявленню фактів незаконного знищення лісових насаджень, засміченню лісових насаджень та порушенню правил пожежної безпеки.
За даний період часу було складено 19 адміністративних
протоколів за фактами незаконної порубки, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Працівниками поліції відкрито 3 кримінальні впровадження за фактами незаконної порубки лісових насаджень .

sumzsumz1sumz2 

sumz3