Ця дата, одна з найважливіших подій екологічного календаря, була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш 100 країнах світу, у тому числі й в Україні. Людство надто повільно підходить до розуміння масштабів небезпеки, яку створює легковажне ставлення до навколишнього середовища.

Між тим вирішення (якщо воно ще можливе) таких загрозливих глобальних проблем як екологічні, вимагають невідкладних енергійних спільних зусиль міжнародних організацій, країн, регіонів, громадськості.

Саме розуміння такої реальної загрози і штовхає нас, працівників Управління Північно-Кримського каналу  на розробку та виконання перспективного плану заходів по охороні природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, дотримання екологічних нормативів та стандартів.

Щороку в управлінні розробляються  заходи, направлені на охорону водних ресурсів, виконання ремонтних робіт в зоні ПКК, охорону атмосферного повітря, охорону зелених насаджень, правильне поводження з утвореними відходами.

Зокрема, упродовж 2020 року управлінням виконані наступні заходи:

  • в поливний період працівниками управління забезпечується контроль за достовірністю обліку обсягів використання водних ресурсів водокористувачами та їх раціонального використання, виконання технічних умов при установці та експлуатації тимчасових насосних станцій на ПКК, не допускається потрапляння нафтопродуктів у магістральний канал (суворо забороняється проводити мийку автотранспорту, прання килимових виробів та інші роботи, що можуть сприяти забрудненню води в каналі). 
  • в травні 2020 року автотранспорт управління пройшов планову перевірку технічного контролю на вміст СО і димності у відпрацьованих газах на спеціалізованому підприємстві.
  • проведення лісокультурних робіт, а саме:
  • обкошення та культивація уздовж магістрального каналу та експлуатаційних доріг від м’ якого густого травостою. Станом на 01.06.2020р виконані роботи на площі  114,58га.
  • здійснюється вирубування чагарників в лісових насадженнях вздовж ПКК. Станом на 01.06.2020р виконані роботи на площі 10,75га.
  • проводиться хімічна боротьба з рослинністю. Станом на 01.06.02020р. виконані роботи на площі  8,75га.
  • рейди начальників відділів, служб, підрозділів спільно з підрозділом охорони управління по забезпеченню охорони земельних ресурсів, що знаходяться на балансі УПКК (чорнозем, пісок, глина) та лісових насаджень.

Управління Північно-Кримського каналу чітко дотримується правил тимчасового зберігання небезпечних відходів згідно вимог  нормативних документів та своєчасної передачі утворених відходів на подальшу утилізацію чи видалення. Утворені відходи, що виникли в результаті господарської діяльності управління, в травні 2020р.  були передані спеціалізованому підприємству для подальшого знешкодження.