30 червня відбулася зустріч спеціалістів управління Північно-Кримського каналу та Чаплинського управління водного господарства щодо забезпечення потреб у воді користувачів у кінцевій частині Чаплинського магістрального каналу.

У нараді, що відбулася з виїздом на межу водорозподілу між Перекопським каналом (ПК318) та Чаплинським магістральним каналом (ЧМК вліво), прийняли участь спеціалісти Чаплинського УВГ заступник начальника В.Темрякович, начальник відділу водних ресурсів С.Ігнатенко, старший диспетчер Т.Карагодіна. З боку Управління ПКК були присутні начальник відділу водокористування Н.Тарапун, провідний інженер ВВ Г.Біляєв, начальник Перекопського відділення каналу Л.Темрякович.

В ході зустрічі-нараді були розглянуті можливі причини недостатнього водозабезпечення сільгоспвиробників Чаплинського району.

Передусім треба відмітити, що в Перекопському каналі підтримуються робочі рівні, про що свідчать проведені виміри.

А ось пропускна здатність споруди водовиділу зменшилась через зміни в його конструкції, внесені Чаплинським УВГ з метою ведення обліку за допомогою УЗРВ. На даний час водовипуск здійснюється через трубу Ø1000, що вмонтована в плоский водовипуск 1500*2000. Зменшилась також і пропускна здатність русла ЧМК вліво в результаті заростання берегів очеретом і замулення земляного русла.

Спеціалісти дійшли згоди:

  • в поточному сезоні Чаплинському УВГ необхідно провести максимально можливі роботи по збільшенню пропускної здатності русла ЧМК вліво, своєчасно надавати замовлення на водозабір, враховуючи потреби всіх користувачів;
  • враховуючи складні погодні умови та нагальну потребу сільгоспвиробників у воді, диспетчерська служба управління ПКК в поточному сезоні буде підтримувати максимально можливі горизонти в Перекопському каналі.

Проблеми виникають, і вирішувати їх потрібно, вирішувати з розумінням, спільними зусиллями. Головне, щоб до виконання домовленості обидві сторони відносились з відповідальністю і обов’язком.