23 липня поточного року начальником відділу водокористування управління Північно-Кримського каналу Н.Тарапун та провідним інженером Г.Біляєвим був проведений аудит об’ємів водозабору та виконання технічних умов сільгоспвиробниками, землі яких розташовані вздовж Перекопського каналу.

Перекопський канал, що з’єднує Головний Каховський магістральний (ГКМК) і Північно-Кримський канали, був збудований для подачі додаткових об’ємів води на Кримський півострів. В останні роки функції Перекопського каналу дещо змінилися, переходячи в площину забезпечення водою земель сільгоспвиробників, що активно освоюють землі вздовж нього. Якщо ще недавно водокористувачами були фермери, невеличкі фермерські господарства, то зараз збільшується кількість досить таки великих сільськогосподарських підприємств. Це ТОВ «Торговий дім «Долинское», «АП Заря-юг», ПСП «Діамант», ПП«Органік сістемс», СБК «Світанок», ПП «Восток-Агро» , приватні підприємства «Рін-Агро», «Агроман», «Трієл-Агро» і др. Площа зрошення земель-супутників в зоні Перекопського каналу складає 6,2 тис.га.

Цьогорічний поливний сезон – один з найскладніших за останні роки: високі температури, суховії, або зливи з буревіями та градом… Непросто в цьому році сільгоспвиробникам виростити гарні врожаї. І дуже непросто спеціалістам диспетчерської служби не тільки забезпечити водокористувачів-«супутників» та Чаплинське управління водного господарства необхідними об’ємами води, але й витримати оптимальний рівневий режим.

Під час виїзду на Перекопський канал спеціалістами управління були виконані заміри витрат, обстежено стан гідротехнічних споруд та дамб каналу звірені показники лічильників, перевірені цілісність пломб на приладах водообліку, доведена до відома фермерів інформація про надходження їх оплати за надані послуги за перекидання води. Надіслані листи-попередження водокористувачам, що не дотримуються санітарних та технічних умов при користуванні водозабірними пристроями, ефективного використання водних ресурсів та норм природоохоронного законодавства.

Під час перевірки були вирішені питання, що представляли інтерес для водокористувачів.