- Подробности
- Создано: 22 марта 2021 22 марта 2021

«Вода стоїть осібно в історії нашої планети. Немає природного тіла, яке могло б з нею зрівнятися за впливом на хід основних, найграндіозніших, геологічних процесів».
В. І. Вернадський
Як показує історія, великі держави завжди виникали біля води. Саме вода забезпечувала їх розквіт і міць. Згадати хоча б могутній Ніл і його родючі долини, що дали можливість для виникнення легендарної давньоєгипетської держави, межиріччя Тигру і Євфрату, де процвітали шумерські міста – держави…
Люди навчилися змінювати русла річок, використовувати у своїй діяльності можливості, що надає вода, проводити дослідження і багато іншого. Але це не означає, що людина стала господарем водних ресурсів. Вода як і раніше залишається могутньою і таємничою силою, від якої безпосередньо залежить наше життя.
Дуже складно знайти якесь природне тіло, яке не містить в собі воду. Її містять навіть каміння і вогненна магма. Наш рослинний світ складається з води більш ніж на 70%. Вода становить і основу нашого тіла. Всередині нас течуть річки й струмочки. А самі ми - не що інше, як система сполучених посудин, по яких рухаються потоки різноманітних рідин, взаємодіючих між собою, підтримуючи наше життя. Організм дорослої людини десь на 70 відсотків складається з води. А процес старіння, по суті справи, - це втрата клітинами вологи і виснаження водних ресурсів організму.
То ж , між словами вода і життя можна сміливо поставити знак рівності.
Дефіцит прісної води, до якого в немалій мірі призвела і активна діяльність людства, спонукали Генеральну Асамблею Організації Об’єднаних Націй ще в 90 –х роках минулого сторіччя прийняти резолюцію щодо відзначення Дня води. С тих пір щорічно весняний день 22 березня нагадує людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, сприяє прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою, інформує про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому, залучає до вирішення важливих питань уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.
Найближчі роки, з 2021-го по 2030-ий, оголошені ООН десятиріччям відновлення водних екосистем. Резолюція ООН закликає до підтримки і нарощування зусиль щодо запобігання забруднення води, вимагає зупинити і повернути назад процес деградації екосистем у всьому світі і підвищити рівень інформованості про важливість відновлення екосистем.
Зберегти природне багатство нашої планети - завдання, яке ніколи не втрачає актуальності. Всесвітній день водних ресурсів 2021 року відзначається під гаслом «Цінність води для кожного з нас» і нагадує про те, що в наших руках знаходиться самий незамінний, могутній і найделікатніший ресурс - ВОДА, і без неї у людства просто немає майбутнього.