«Вода стоїть осібно в історії нашої планети. Немає природного тіла, яке могло б з нею зрівнятися за впливом на хід основних, найграндіозніших, геологічних процесів».

В. І. Вернадський

Як показує історія, великі держави завжди виникали біля  води. Саме вода забезпечувала їх розквіт і міць. Згадати хоча б могутній Ніл і його родючі долини, що дали можливість для виникнення  легендарної давньоєгипетської держави, межиріччя Тигру і Євфрату, де процвітали шумерські міста – держави…

Люди навчилися змінювати русла річок, використовувати у своїй діяльності можливості, що надає вода, проводити дослідження і багато іншого. Але це не означає, що людина стала господарем водних ресурсів. Вода як і раніше залишається могутньою і таємничою силою, від якої безпосередньо залежить наше життя.

Дуже складно знайти якесь природне тіло, яке не містить в собі воду. Її містять навіть каміння і вогненна магма. Наш рослинний світ складається з води більш ніж на 70%. Вода становить і основу нашого тіла. Всередині нас течуть річки й струмочки. А самі ми - не що інше, як система сполучених посудин, по яких рухаються потоки різноманітних рідин, взаємодіючих між собою, підтримуючи наше життя.   Організм дорослої людини десь на 70 відсотків складається з води. А процес старіння, по суті справи, - це втрата клітинами вологи і виснаження водних ресурсів організму.

То ж , між словами вода і життя можна сміливо поставити знак рівності.

Дефіцит прісної води,  до якого в немалій мірі призвела і активна діяльність людства,  спонукали  Генеральну Асамблею Організації Об’єднаних Націй  ще в  90 –х роках минулого сторіччя   прийняти  резолюцію  щодо  відзначення Дня води.  С тих пір щорічно    весняний день  22 березня   нагадує  людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, сприяє  прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою, інформує    про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому, залучає до вирішення важливих питань уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

Найближчі роки, з 2021-го  по 2030-ий, оголошені ООН десятиріччям відновлення водних екосистем. Резолюція ООН закликає до підтримки і нарощування зусиль щодо запобігання забруднення води, вимагає зупинити і повернути назад процес деградації екосистем у всьому світі і підвищити рівень інформованості про важливість відновлення екосистем.

Зберегти природне багатство нашої планети - завдання, яке ніколи не втрачає актуальності. Всесвітній день водних ресурсів 2021 року відзначається під гаслом «Цінність води для кожного з нас» і   нагадує про те, що в наших руках знаходиться самий незамінний, могутній і найделікатніший  ресурс - ВОДА, і без неї    у людства просто немає майбутнього.