Одночасно з заповненням русла магістрального Північно-Кримського каналу йде заповнення і міжгосподарських мереж. Сьогодні в присутності начальника управління Сергія Шевченка, заступника начальника по енергетиці Скадовської експлуатаційної дільниці БУВР нижнього Дніпра Андрія Лисенюка та фахівців цієї дільниці відбувся пуск Головної споруди Олександрівського каналу. Дніпровська вода ( поки що витратою 3 м3 /с ) прямує його руслом в мережі Скадовського та Голопристанського районів. У цьому році там планується зрошувати 21,46 тис. га, в тому числі 3.2 тис. га рису.

Дніпровській воді – чистого русла, а сільгоспвиробникам – високих врожаїв.

Олександрівський канал (раніше Краснознам’янський) займає важливе місце в історії Північно - Кримського каналу, адже він був його предтечею.

Головна споруда Олександрівського ( нині Головна споруда Північно-Кримського ) каналу, призначеного для зрошення південних районів України, була закладена у ході будівництва Каховської гідроелектростанції.

Довжина каналу сягала 150 км, глибина 8 м, ширина по дну – 5-6 м, по верху – 50м. Він будувався з таким розрахунком, що через кілька років від нього візьме початок Північно – Кримський канал, що перетне Кримський півострів з північно-заходу на південний схід і досягне Керчі. 

Перший пуск дніпровської води через головну споруду відбувся  25 травня 1958 року.

А весною 1961 року на 61 км Олександрівського каналу було розпочато будівництво його південно-східного відгалуження - Північно-Кримського каналу. У 1964 році відрізку Олександрівського каналу від головної споруди до 61 км та власне Північно – Кримському каналу дали єдину назву Північно–Кримський.