Як свідчить народна мудрість, рік на рік не приходиться. Ось і погодні умови початку поливного сезону 2021 року разюче відрізнялися від попередніх років і мали надто суперечливу специфіку, в результаті якої водокористувачі вимагали пуску каналу ще наприкінці березня, а воду взяли лише через місяць. Це спровокувало неоднозначну ситуацію і в ході заповнення і його русла, і русла міжгосподарських мереж. Треба віддати належне спеціалістам відділу водокористування та диспетчерської служби, які у цій складній ситуації зуміли і порозумітись з водокористувачами, і дотримуватись вимог Проекту експлуатації Північно-Кримського каналу.

Але погода не втомлюється підносити свої сюрпризи. Зливи, що пройшли на початку цього тижня, на деякий час повністю забезпечили поля вологою, і диспетчерській службі довелося прикривати затвори гідроспоруд, аби утримати горизонти води у відсіках каналу. Треба, відмітити, що регулювання рівнів води у каналі не така проста справа, як здається на перший погляд. Адже треба не тільки змінити миттєву ситуацію, але й передбачити наступні зміни погоди, наступну необхідність сільгоспвиробників у воді і т.д.

В зв’язку зі значними опадами посилилось обстеження персоналом за станом дамб та приканальної полоси, збільшилась частота вимірів рівнів грунтових вод в свердловинах п’єзометричної мережі. Зросли обсяги перекачки фільтраційних вод дренажною насосною станцією №1 на 43 км. магістрального каналу.

Ситуація на каналі, його технічний стан та споруд на ньому завжди під надійним контролем спеціалістів управління.