Північно-Кримський канал запроєктований та збудований таким чином, що 107 км по Херсонській області він (магістральний канал) тече самопливнно. Рельєф місцевості по трасі каналу мінливий: зустрічаються і підвищення, і пагорби, і пониження, і балки, і навіть річка.

Так, траса Північно-Кримського каналу на ПК 811+47 перетинається з річкою Каланчак. Річка Каланчак є малою степовою річкою басейну річок Причорномор’я довжиною постійного русла 25 км. На сьогодні р. Каланчак знаходиться в незадовільному гідроекологічному стані. Одним із заходів, що покращить стан річки, є промивка водойми за допомогою сифонного водовипуску з Північно-Кримського каналу.

Проектом експлуатації ПКК для пропуска річки Каланчак під магістральним каналом передбачено 4-х очкову трубу: 2 очка з перетином 5м х 5,61м, 2 очка – 4м х 5,61м. Цим же проектом передбачена регулярна очистка від замулення самої водопровідної труби та русла підвідного і відвідного каналів до проектних параметрів.

Згідно з планом експлуатаційно-доглядових робіт, в травні-червні 2021 року, силами працівників другого відділення каналу виконана очистка від очерету, деревовидної рослинності та замулення русла підвідного і відвідного каналів водопропускної труби р.Каланчак. Об’єм виконаних робіт дає змогу підтримувати в належному технічному стані таку важливу гідротехнічну споруду для магістрального каналу та повноцінно спостерігати за можливими процесами в трубі (руйнування, фільтрація тощо), а також ефективно здійснювати заплановану промивку річки.

На даний час з Комунальним підприємством «ДОФІНО» Каланчацької селищної ради укладений договір на послугу з подачі 5 000 тис.м3 води по Північно-Кримському каналу для промивки р.Каланчак через сифонний водовипуск.

Вода з Північно-Кримського каналу буде забиратись на протязі 59 днів однією ниткою сифона з витратою 1 м3/сек. Подача води розпочалася з 11 червня поточного року.