І все то те, вся країна повита красою,

Зеленіє, вмивається дрібною росою. 

Споконвіку вмивається,

сонце зустрічає…

І нема тому почину, і краю немає!

Тарас Шевченко

              «Боже, яка ж прекрасна наша Україна, яка вона різноманітна!» - розповідає Корнієнко Василь Павлович, інженер-гідротехнік другого відділення каналу, який під час відпустки побував у Карпатах.

            ЇЇ краєвиди геть різні, але милуєшся кожним, і душа завмирає. У нас на півдні - «степ широкий розстелився аж до небокраю», а в Закарпатті - «по цей бік гора, по той бік друга…» та ще й вкриті віковічними лісами. У нас сонечко так землю нагріває, що босоніж інколи й не ступиш, а там сонячне проміння крізь дерева до землі не може дістатися.

 

            У них річки стрімкі та вузенькі ( поміж горами ж), а у нас статечні, спокійні… І наш Північно-Кримський канал такий же. Несе плавно води Дніпра по штучному руслу, збудованому ще в минулому столітті, і забезпечує дорогоцінною вологою майже 102 тисячі гектарів посушливих земель Херсонської області. 

 

    Північно-Кримський і колектив, що його обслуговує – це одне ціле. Ми любимо свій канал, ми пишаємося ним. Ми дуже хочемо, аби вся Україна мала уявлення про значення цієї рукотворної ріки для півдня країни, адже недарма Василь Павлович, від’їжджаючи з дому на відпочинок, взяв з собою буклет Північно-Кримського, аби розказати про канал та похвалитися ним перед своїми новими знайомими.