Вода своєю життєдайною силою споконвіку збагачує та змінює на краще світ. Вона є джерелом народження й розвитку життя, виступає все об’єднуючою субстанцією між усім живим у Всесвіті. За великим рахунком – і Україну в природній єдності тримає вода. Важко уявити собі діяльність аграріїв, промислових та комунальних комплексів країни, систем життєзабезпечення міст і сіл нашої держави без надійної роботи водогосподарського меліоративного комплексу країни, кожна ланка якого виконує свою важливу і неповторну місію.

Обсяги водних ресурсів України характеризуються нерівномірним просторовим і сезонним розподілом. Найкраще забезпечені ресурсами місцевого стоку західні області, до найменш забезпечених належать південь України, Донецька, Дніпропетровська та Запорізька області.

Водні ресурси були перерозподілені шляхом будівництва каналів і зрошувальних систем. При цьому головним «донором» став Дніпро. Найбільше значення в народному господарстві України мають канали Дніпро - Донбас, Дніпро - Кривий Ріг, Сіверський Донець - Донбас, Головний Каховський магістральний (Каховська зрошувальна система) і наш Північно-Кримський канал, будівництво першої черги було закінчено в 1979 році. По мірі росту площ зрошуваних земель був збудований Перекопський канал, що з’єднав Головний Каховський магістральний (ГКМК) і Північно-Кримський канали, тим самим забезпечуючи русло останнього додатковими об’ємами води. Задача 14 насосних станцій, що по проекту мали бути, але в силу історичних подій та відсутності фінансів не були збудовані на Перекопському каналі, - забезпечення водою водокористувачів, землі яких розташовані вздовж його русла.

В останні роки функції Перекопського каналу дещо змінилися, переходячи в площину забезпечення водою земель сільгоспвиробників, що активно освоюють землі вздовж його берегів. Якщо ще недавно водокористувачами були фермери, невеличкі фермерські господарства, то зараз збільшується кількість досить таки великих сільськогосподарських підприємств. Це ТОВ «Торговий дім «Долинское», «АП Заря-юг», приватні підприємства «Сатурн-Агро», «Органік сістемс», СБК «Світанок». В цьому поливному сезоні розпочало свою роботу ФГ «Планета – 2000», збільшило кількість зрошуваних земель ТОВ «Украгросолід Інтернешнл».

31 травня, напередодні Дня працівників водного господарства, відбувся перший пуск першої на Перекопському стаціонарної насосної станції ПП «Восток-Агро» - нового водокористувача на Перекопському каналі, в планах якого зрошення біля 1000 гектарів земель.

Бажаємо своїм водокористувачам високих врожаїв, попита на вирощену продукцію, добробуту та звершення всіх надій і сподівань.

12

34