Управління Північно – Кримського каналу продовжує впроваджувати відновлювальні джерела теплової енергії із використанням сучасних котлів вітчизняного виробництва та застосуванням теплових акумуляторів. Одним із головних факторів впровадження є паливна сировина (біомаса).

Враховуючи можливості отримання теплової енергії біомаси для опалення, фахівцями управління було проведено аналіз з утворення відходів деревообробної майстерні, порубкових залишків, що подрібнюються на тріску при доглядових роботах в лісосмузі вздовж каналу. В ході аналізу було прийнято рішення замкнути цикл переробки лісу. Тим самим забезпечити безвідходне використання матеріалів при виробництві.

Однак при використанні біомаси та отриманні теплової енергії було враховано й раціональне використання отриманого носія, що було також успішно реалізовано за рахунок його накопичення в тепло акумуляторі. Дана технологія надає можливість отримувати згенеровану теплову енергію частинами за потреби в залежності від пори року та зовнішньої температури повітря.