Основні напрями раціонального комплексного використання водних ресурсів в будь-якій країні включають в себе перерозподіл місцевого та поверхневого стоків, підвищення ККД водогосподарських об'єктів, запровадження прогресивних методів і техніки поливу, впровадження систем оборотного водопостачання та повторного використання відпрацьованої води і т. д.
Оскільки потреба в прісній воді практично у всіх галузях постійно зростає, у південних областях України відчувається нестача води, яка особливо проявляється в маловодні роки. Це призводить до того , що до точного обліку використовуваних вод пред'являються все більш жорсткі вимоги. При цьому велика відповідальність покладається не тільки на державні органи, що здійснюють контроль за стоком, але і на організації, що надають послуги по подачі води, які мають більш економно витрачати воду і найбільш раціонально розподіляти її між водокористувачами.
Основою надійного обліку води на Північно-Кримському каналі є наявність витратних характеристик водозабірних споруд. Ці характеристики залежать від ряду причин і з часом змінюються. Тому спеціалістами управління згідно плану гідрометричних робіт проводяться контрольні заміри води на перегороджуючих спорудах, скидах, водовиділах, проводяться серійні вимірювання витрат води для визначення втрат по довжині каналу і його ККД. На головних водозабірних спорудах зрошувальних систем контрольні заміри витрат води проводяться спільно з гідрометричними службами останніх.
При цьому ведеться контроль за справністю і правильною роботою водомірних пристроїв та вимірювальних приладів, нівелюються «0» водомірних рейок, реперів, відмітки порогів споруд і марки на спорудах на просідання, здійснюється перевірка роботи тимчасових насосних станцій, «супутників» та насосних станцій управлінь зрошувальних систем.
Особлива увага приділяється контролю за обліком водоподачі через водовиділи в канали РМ-1, РМ-2, що забезпечують водою користувачів Каланчацького району. Не обходять спеціалісти увагою і водовиділ на 61 км, через який дніпровська вода попадає на поля Скадовського і Голопристанського районів.

 Zamer2 Zamer3 

Zamer4