«Прийде час, і наша пора, багата подіями великого значення, що обіцяє стати передоднем нового життя, сама відсунеться в минуле, її будуть жадібно і пильно вивчати, в ній будуть шукати відповіді на найрізноманітніші питання», - визначав значення архівів відомий історик, археограф, архівіст Н.В. Калачов.

І в анналах всесвітньої історії історія будівництва, експлуатації Північно-Кримського каналу повинна зайняти своє законне місце. Тому в архіві нашого управління, яким опікується інженер відділу водокористування Галайда Ніна Степанівна, до речі член експертної комісії архівного відділу Новокаховської міської ради, бережно зберігаються матеріали, які відображають діяльність цього величного гідротехнічного комплексу. Тут знаходяться проектна документація (креслення, рекомендації по експлуатації та інше) , інформація про водогосподарську діяльність управління, документи постійного строку зберігання
«На високому рівні організовано діловодство та архівну справу в Управлінні Північно-Кримського каналу як установи - джерела формування Національного архівного фонду» зазначено в листі Херсонської обласної державної адміністрації, підписаному її Головою А.А.Гордєєвим, після перевірки стану архівної справи управління представниками Державного архіву Херсонської області на чолі з заступником директора Проценко Г.Б.

arh2 arh1