17 вересня Україна вшановувала    працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості. За оцінкою площ  лісових масивів у Європі  наша країна посідає восьме місце. Загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн. гектарів, з яких 9,5 млн. вкрито лісовою рослинністю, причому  кожен другий гектар лісу в Україні створений штучно.  Характерним для України є нерівномірне розташування лісів, найбільша лісистість - в Українських Карпатах, а ось південь України з-за  відсутності лісової рослинності завжди потерпав від спеки, суховіїв, пилових бур. Створення захисних лісових насаджень в південних степових районах України тісно зв’язане з будівництвом таких значних споруд як Каховська ГЕС та Північно-Кримський канал.  До того часу, коли почалося будівництво найбільшої в Європі водної артерії для постачання півдня України дніпровською водою, Таврія і степовий Крим представляли собою досить непривабливу картину: випалені сонцем похмурі степи і кримське передгір'я, поцятковані мережею ґрунтових доріг, запорошених влітку і практично непрохідних зимою, рідкі та недоглянуті населені пункти, в яких, здавалося, і життя, і час давно зупинилися. Разом з будівництвом   каналу почала розбудовуватись інфраструктура   цього регіону. В  південних степних районах України насаджувались захисні лісні смуги, а Херсонщина одержала хвойні лісні масиви на лівобережжі – в районі Каховки, Олешків, Голої Пристані, Збур’ївки і т.д.

lg10 lg03 lg04

Береги  Північно-Кримського причепурилися зеленими лісосмугами., Радували око стрункі тополі, духмяна акація, ніжні берізки, берест, горіхи, горобина і т.д..   Вони не тільки захищали канал від вітрової ерозії, але й створювали куточки  відпочинку для мешканців довколишніх сіл.

lg01 

Тенденція створювати корисне і прекрасне в зоні своєї діяльності притаманна як проектувальникам, будівельникам, так і їх послідовникам – експлуатаційникам Північно-Кримського каналу.
Дякуючи завзяттю та умілим рукам працівників, тяги до прекрасного, управління Північно-Кримського каналу стало прикрасою нашого міста Таврійська.

lg05 lg06 lg07 lg08

А ось стан  лісових насаджень  вздовж  Північно-Кримського та Перекопського каналів викликає  занепокоєність . В останні  роки  почастішали незаконні  вирубки  лісосмуг, що приводить  до руйнації  захисту дамб каналів, провокування суховіїв і т.д. Щоб покласти край    незаконним вирубкам лісонасаджень працівники управління постійно патрулюють прилягаючу до лісосмуг місцевість, співпрацюють з органами охорони правопорядку. Служба озеленення управління  постійно проводить очистку сухостоїв, вирощує в розплідниках саджанці дубків, акації, сосни  та висаджує їх на оголених дамбах.

lg02 lg09 lg11

Управління Північно-Кримського каналу звернулося до сільських та селищних рад з пропозицією проведення роз’яснювальної роботи по збереженню лісового фонду каналів. Крім того, запросило керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств прийняти участь у відновленні лісових насаджень вздовж магістральних каналів.