Управління Північно-Кримського каналу звертається до жителів Каховського, Олешківського, Скадовського, Каланчацького районів з метою привернути увагу до актуальної проблеми, що турбує нас в останні роки.

На превеликий жаль, останнім часом, в лісових насадженнях каналу трапляються чисельні випадки несанкціонованої рубки деревини. Обурює те, що колектив управління в таких складних економічних та технічних умовах докладає значних зусиль, аби зберегти та підтримувати багатогранні функції на довгострокову перспективу лісових насаджень каналу. В свою чергу мешканці населених пунктів, що розташовані поблизу магістрального каналу, завдають невиправної шкоди – джерелу їх достатку. Знищуючи захисні лісосмуги, прирікають своїх нащадків на життя в «пустелі».
Захисні лісові насадження Північно-Кримського каналу відіграють важливу роль в оптимізації структури навколишніх сільськогосподарських ландшафтів, вони досить ефективно сприяють попередженню негативних впливів природно-антропогенних факторів.
Дані насадження поліпшують мікрокліматичні умови, скорочують витрати води від випаровування, захищають ґрунти від вторинного засолення, охороняють канал від ерозійного руйнування та засипання дрібноземом і сухими залишками бур’янистої рослинності. На прилягаючих до каналу полях вони захищають сільськогосподарські культури від суховіїв, слугують місцями для відпочинку населення, очищають повітря від пилу, а води поверхневого стоку – від вмісту пестицидів та інших хімічних речовин, створюють пейзажний ландшафт на безлісних степових територіях.
На сьогодні темпи знищення лісових культур перевищують темпи відновлення. І скоро "лисими" стануть нині ще захищені від суховіїв та пилових бурь території.
Обурює те, що рубають не тільки малозабезпечені, але й дуже навіть небідні. Деякі "бізнесмени" (а по-простому - злодії) заготовляють деревину на продаж.
Звертаємось до кожного свідомого громадянина!

02 03 05

Пам’ятайте, зелені насадження, ліс - це наше здоров'я, це здорове майбутнє наших дітей та онуків. Не будьте байдужими. Не проходьте мимо!
При виявленні фактів самовільних рубок просимо Вас своєчасно інформувати управління за телефонами:

0504941216 - водний диспетчер (цілодобово)

0953637858 - начальник підрозділу охорони

З повагою, Адміністрація управління Північно-Кримського каналу.